dofinansowanie firma student

dofinansowanie firma student

Busha w 2001 roku, który otworzył drzwi do funduszy rządowych na pervasively chrześcijańskich i innych organizacji religijnych. Co dało mu możliwość była przepis Welfare Reform Act z 1996 przeszedł przez prezydenta Billa Clintona nazywa charytatywną wyboru.

Przed charytatywnej wyboru, jedynym chrześcijaninem i inne związki wyznaniowe, aby otrzymać środki rządowe wydatkowane usług społecznych poprzez odrębnej organizacji non-profit, które są utworzone wyłącznie w tym celu. Od charytatywnej wyboru, pervasively chrześcijańskie i inne organizacje religijne miały równy dostęp do ofert i dotacji federalnych, które pozwalają im na świadczenie usług społecznych.

Niektóre zastanawiał się, czy wybór był charytatywne konstytucyjna. Decyzja Trybunału w 1997 roku otworzyło powietrza choć sprawa nie była o charytatywnej wyboru. Tutaj Justice O’Connor częściowo przepisał test tak, że trzeci bolec uzupełnia drugi. Dodała dwóch innych kwalifikatorów. Odbiorcy funduszy rządowych wciąż musi zapewnić, że służy ważny cel świecką i nie przejść religii.

Jednak, aby spełnić „nie powoduje przesunięcia religię” bolec, muszą one zapewnić jedynie, że pomoc:

nie jest wykorzystywany do indoktrynacji religijnej

Definiuje kwalifikowalności organizacji uczestniczących bez względu na religię

Nie stwarza nadmierne uwikłanie rządu

Od 1971 roku decyzji, Sąd zażądał, że finansowanie przez rząd chrześcijańskich i innych organizacji religijnych być pośredni. Decyzja 1997, jednak zasugerował, że pomoc bezpośrednia może być w porządku.

Kiedy Kongres uchwalił, a prezydent Bill Clinton podpisał ustawę Welfare Reform Act 1996, wykonawczej i ustawodawczej zatwierdzone charytatywną wybór i bezpośrednią pomoc dla chrześcijańskich i innych organizacji religijnych.

Prezydent Barack Obama nie wykazuje żadnych oznak dezaprobaty.

– autor artykułu