start up turystyka

start up turystyka

Wiek Dyskryminacja osób poniżej 40 to nie jest nielegalne

W kraju, gdzie młodzież jest najcenniejsze, to trudno sobie wyobrazić, że jest poniżej 40 roku życia może skończyć się przeszkoda. Jednakże, jeśli masz poniżej 40 i złowionych w środku dyskryminacji w zatrudnieniu sprzyjanie pracownika w wieku powyżej 40, to nie masz prawa do złożenia garnitur dyskryminacji na wiek. W 2005 roku Sąd Najwyższy uznał, że wiek Dyskryminacja w zatrudnieniu Act (ADEA) chroni tylko osoby, które ukończyły 40. Więc Dyskryminacja pozytywna wieku w rzeczywistości nie jest nielegalne. Pracodawca może zatrudnić i zwolnić jak najwięcej pracowników, jak on chce – tak długo, jak są one pod 40- bez groźby pozwów.

Należy zauważyć, że tylko przedsiębiorstwa z 20 lub więcej pracowników są objęte tym prawem, i że jest federalnym stanowienia prawa każdy stan może mieć swoje własne wyjątki (Minnesota jest jednym z przykładów).

Jakie prawo ADEA zabrania:

– Dyskryminacja w zatrudnianie i zwalnianie pracowników powyżej 40. (czyli faworyzowanie wnioskodawcę, który jest młodszy z powodu jego / jej założonych umiejętności)

– stanowisk pracy lub reklamy z wiekiem konkretnych stwierdzeń i specyfikacji

start up turystyka

– Odmawianie korzyści dla starszych pracowników

– Zmuszanie pracownika na emeryturę ze względu na wiek, w tym stanowisk zwyczajnych (z wyjątkiem pewnych okolicznościach)

Co można zrobić, jeśli jesteś pracownikiem poniżej 40 lat i spotyka się z dyskryminacją wiekową w miejscu pracy? Niestety nie ma dużo opcji, ale warto byłoby sprawdzić z własnego państwa laws- dla prawa instancji Minnesoty Adea dotyczy osób w wieku od 18 lat. Trzeba mieć jednak świadomość, że pracodawcy mają prawo do pewnych obrony. Na przykład, pracodawca może zwolnić pracownika lub zdyscyplinować dla „dobra sprawy” i mogą ubiegać się ich działania są oparte na „rozsądnych czynników innych niż wiek”.

Jako pracodawca powinien mieć świadomość jakie prawa mają zastosowanie w danym stanie. Ponadto, wskazane byłoby, aby szkolić swoich pracowników w świadomości różnorodności / dyskryminacji, jak edukacja może być często najlepsza profilaktyka dla sporów i spraw sądowych.

Aby uzyskać więcej informacji i zasobów, w jaki sposób można zapobiec i szkolić swoją organizację na wiek dyskryminacji i różnorodność wizyty LuminaTraining.com. Można również przeczytać na więcej artykułów dyskryminacji w sekcji zasobów tutaj.

– autor artykułu